З віком у кожної людині виявляються різні захворювання та стає набагато важче самостійно доглядати за собою. При цьому, багато пенсіонерів скаржаться на нудьгу та нестачу спілкування. Саме тому родичі часто замислюються про пошук будинку європейського рівня для людей похилого віку. У зв’язку з цим потрібно знати, що сьогодні у всьому світі широко використовується термін «здорове старіння».

Окремо хочеться відзначити, що при формулюванні мети стратегії охорони здоров’я ВОЗ розглядає здорове старіння, як цілісне поняття з прив’язкою до життєвого циклу з точки зору перспектив функціонування. У доповіді «Про старіння та здоров’я» цей термін визначається як «процес розвитку та підтримки функціональної здатності, що забезпечує благополуччя у літньому віці». Вивчивши уважно всі супутні документи та світовий досвід, персонал «Созидательського дому» для людей похилого віку взяв за основу своєї турботи про постояльців саме «підтримання функціональної здібності та благополуччя у літньому віці».

Слід розуміти, що функціональна здатність включає пов’язані зі здоров’ям характеристики, які дозволяють людям існувати і робити те, що вони вважають значущим для них. До таких характеристик відносяться індивідуальна життєздатність, відповідні характеристики довкілля та взаємодія між людиною та всіма цими факторами. Саме тому «Созидательський дім» знаходиться в одному з мальовничих куточків Дніпропетровщини – селі Спаське. Тому персональний підхід разом з унікальною природою дозволяють гостям не замкнутися у собі, а розвивати індивідуальну життєздатність, фізичні та психічні здібності людини. Тут сформовані позитивні умови, які містять в собі такі фактори, як: людські цінності та душевні взаємини, охорону здоров’я та соціальну систему підтримки, а також широкий перелік послуг.

«Благополуччя» у розумінні персоналу та адміністрації «Созидательського дому» розглядається в найширшому розумінні та включають такі поняття, як: здоров’я, щастя, задоволеність та самореалізація.