Для багатьох вибір пансіону щодо розміщення своїх стареньких родичів – дуже складне завдання.

Частенько діти та онуки вважають, що віддавати літніх близьких під опіку сторонніх людей неетично. 

Але у наш час існують спеціалізовані центри підтримки літніх людей, які  забезпечують своїм підопічним відмінні умови, цілодобову турботу і допомогу. Пенсіонери можуть з гідністю зустріти старість в компанії людей аналогічного віку, знайти тут друзів і товаришів, хобі та захоплення.

Так, наприклад, програма перебування у «Созідательському домі» включає проведення соціальних та культурних заходів, що позитивно впливає на душевний, психологічний та загальний стан підопічних. Послуги у цьому пансіонаті для людей поважного віку включають проживання, харчування, медичний догляд та організацію дозвілля. Тут про рідну людину будуть дійсно добре піклуватися.

Розглянемо основні критерії вибору пансіонату для літньої людини:

— Проживання. У приміщенні має бути хороший ремонт, присутні телевізори та інша техніка. Більшість установ викладають фотографії на своєму сайті, але бажано самостійно приїхати до установи, подивитися та оцінити обстановку. Знаходячись в доброзичливій атмосфері, в кімнаті з хорошими меблями та свіжим ремонтом людина відчуває домашній затишок. Обстановка, яка не нагадує лікарню: для пацієнта – це курорт або відпочинок;

— Співробітники. Процес знайомства з працівниками допоможе сформувати слушну думку про установу. Персонал повинен проявляти максимальну турботу, мати спеціалізовану освіту і досвід роботи. Медичні навички допоможуть не розгубитися, якщо знадобиться реабілітація літніх людей та проведення термінових маніпуляцій. У державних закладу гостро стоїть проблема відношення працівників до підопічних. Приватний пансіон відповідально ставитися до підбору кадрів. Наприклад, на роботу до «Созідательського дому» приймають тільки терплячих, досвідчених, добрих і доброзичливих претендентів. Велике значення має кваліфікація, уміння вести дискусію з гостями похилого віку;

— Ціни на проживання. Не варто гнатися за низькою вартістю – вона може символізувати про погані умови, несумлінне виконання обов’язків і інші нюанси. У державній установі вартість буде значно нижча, ніж в приватному закладі, проте величезна кількість скарг говорить про жахливі умови.

Перебування в приватному пансіоні кардинально відрізняється від проживання у державній установі. Треба зазначити, що в Україні є альтернативні варіанти, що дозволяють забезпечити літній людині гідні умови.

Переваги приватних структур:

  1.  Сучасна інфраструктура, відеоспостереження, охорона.
  2.  Нові будівлі з сучасним дизайном.
  3.  Спеціалізовані меблі та туалет в затишних кімнатах.
  4.  Формування індивідуальної програми для кожного гостя.
  5.  Професійна робота з інвалідами, людьми, у яких є особливе захворювання.
  6.  Організоване дозвілля та програми, психологічна підтримка.
  7.  Медичне обслуговування, кваліфіковані медсестри.
  8.  Сучасне технологічне оснащення для пацієнтів з порушеннями опорно-рухового апарату.
  9.  Забезпечення спеціалізованого живлення відповідно до усіх потреб людей похилого віку.
  10.  Мінімум документів для поселення.

Заклад, який відповідає усім переліченим вимогам, знаходиться поряд із містом Дніпро – в мальовничому та екологічно чистому селі Спаське, Дніпровського району, на вул. Чехова 6Т.

Цю сучасну ідею у Дніпропетровській області утілило у життя АТ «НВО «Созідатель»: з використання енергозбережних технологій побудований та введений в експлуатацію теплий, комфортний будинок для літніх людей у Спаському, де є розвинена інфраструктура та відмінна екологія.

На думку генерального директора «Созідателя» Л.А. Турчина: «Підхід до створення цього проєкту був зваженим і обдуманим. Усі гості закладу мають комфортні умови проживання, турботу та увагу персоналу, доглянуту та обладнану зонами відпочинку територію, продуманий раціон. Будівництво було розпочате у березні 2020 року і його перша черга вже завершена. Тут із задоволенням проживають літні люди, які відкрили для себе щасливу старість

Для того, щоб визначитися з вибором пансіонату для літніх родичів, в першу чергу, потрібно самим не полінуватися – а поїхати та ознайомитися з усіма умовами. Тому я запрошую всіх охочих у будь-який зручний час відвідати наш «Созідательській дім» та переконатися, що тут ми гарантуємо по-справжньому комфортну та щасливу старість. Наші слова не розходяться зі справжньою турботою!».