Є на Дніпропетровщині цікаве, мальовниче та колоритне село Спаське, розташоване на берегах річки Кільчень в 18 кілометрах від районного центру. Поряд з селом знаходиться однойменна гора, від назви якої названо це селище. Згідно з легендою, десь біля неї б’є священне джерело кохання та вічної молодості. Старожили кажуть, що той, хто це джерело привласнить — матиме біди, а хто відшукає і розповість іншим — матиме щастя.
Українським історикам дуже відома ця місцевість – в околицях Спаського вже досліджено понад двадцять курганів епохи міді-бронзи, III-I тисячоліття до нашої ери та скіфських часів.
У народних переказах про наш рідний край згадується, що запорожці ці місцини дуже полюбляли та шанували. Якось давно велика татарська орда напала на село. На допомогу прийшли запорізькі козаки і місцеві відчували себе, начебто, врятованими вищими силами.
На честь визволення селища хоробрі запорожці звели тут нову церкву. Кажуть, у тій святині молилися навіть гетьмани Богдан Хмельницький, Мазепа та Петро Калнишевський. Ця святиня була справжнім козацьким храмом: він був збудовано так, як і Самарський собор у Новомосковську — лише з дерева та без єдиного цвяха. З того часу козаки стали жити у селі та його охороняти.
А ще тут таке чисте повітря, яким хочеться глибоко дихати все життя! Саме тому це місто було обрано для реалізації нового соціального об’єкту для літніх людей і дітей, що залишилися без батьківського піклування.
«Будівництво нашого «Созідательського дому» — це приклад для всієї країни», — зазначає автор та реалізатор ідеї, генеральний директор ПАТ «Созідатель» Леонід Турчин.
«На це мене надихнув приклад Канади та Японії. У цих країнах працюють сучасні будинки для літніх людей поряд із закладами для дітей.
Як висновок, пенсіонери живуть на десять років довше.
Зазвичай, в деяких закладах люди майже завжди нещасні, адже почуваються непотрібними, самотніми та покинутими. Так само як діти-сироти, котрі зростають без родинного тепла і турботи. Тому мені спало на думку об’єднати самотніх діточок з будинком для пристарілих.
Як показує нам вдалий досвід розвинутих країн, внаслідок цього старенькі відчувають себе потрібними, у них поліпшилися загальні показники здоров’я та з’явилося бажання жити далі. Діти ж уперше опиняються в оточенні люблячих бабусь та дідусів, а відтак — стають більш доброзичливими, оптимістичними та впевненими у собі. Вони отримають, майже, дбайливих родичів, а ті, своєю чергою, здійснюють мрію про теплий дім, повний невгамовних онуків. Але таке об’єднання нас чекає у найближчому майбутньому, а зараз найголовніше те, що в нашому «Домі» не тільки домашній затишок: тут цілодобовий професійний догляд та медичне обслуговування як для самостійних постояльців, так і для тих, хто обмежений у русі. Тепла атмосфера, чудова екологія та турбота формують унікальність «Созідательського дому» та приваблюють нових гостей.
Это прекрасно,что для людей,пожилого возраста,которым сложно самим себя обслуживать есть такие места,а судя по фото,замечательная природа рядом возле приюта,свежий воздух,ну и самое главное,что эти люди там будут ухожены и не будут беспомощными и одинокими
You need to take part in a contest for one of the most useful blogs on the web. I most certainly will recommend this website!